Architektura, interiérový design

Vaše zahrada v prosinci – kde a co lze vylepšit?

zahrada v prosinci plánování co-do-zima

V prvním zimním měsíci mají zahradníci více volného času, což jim umožňuje znovu přemýšlet o tom, kde a v čem jsou, aniž by spěchali promýšlet své plány na příští léto Zahrada v prosinci může zlepšit.

Když přijde zima, je lepší už zahradu nedělat. Proto se doporučuje, aby práce na vaší zahradě byly dokončeny do začátku prosince. Pokud je půda zmrzlá, je lepší na trávník nechodit; Stonky a kořeny trávy lze snadno zlomit a tyto oblasti na jaře často hnědnou. V zimních měsících není třeba odhazovat sníh z chodníků na trávník. Silná sněhová pokrývka zastavuje proudění vzduchu, což způsobuje, že se tráva udusí a zemře.

Zahrada v prosinci

Nepalte hromady suchého listí, protože se tam skrývají různá zvířata!

Zahrada v prosinci hromada-podzim-listy-ne-hořet

Pokud jste v říjnu a listopadu neořezávali keře a stromy, je nejvyšší čas to udělat. Na začátku prosince je někdy pár hezkých dní, chladných, ale stále slunečných, takže můžete stále pracovat na zahradě. Pokud na takovou příležitost narazíte, neváhejte a začněte s prořezáváním!

Zahrada v prosinci keře-říjen-listopad-prořezávání

V chladných měsících nemusíte jen tak sedět a nic nedělat. Hlavním úkolem zahradníků v zimě je zachránit sazenice jiřin a mečíků až do jara. Zatímco si vaše zahrada užívá zimního spánku, můžete si také trochu odpočinout. Během relaxace prosím přemýšlejte o tom, jak chcete nadcházející jaro navrhnout svou zahradu, aby byla ještě krásnější. Nějaké nápady o tom můžete najít zde! Přejděte dolů a čtěte dál!

Zahrada v prosinci – lepší plánovat, nefunguje

Čemeřice vypadá roztomile, přináší do vaší zahrady šťastnou atmosféru

sněženka-čemeřice-jaro-pod sněhem v prosinci

Čemeřice je krásná okrasná rostlina s velkými květy, které se na jaře objevují pod sněhem. Až tam tuto rostlinu vypěstujete, přinesete do své zahrady první barvy! Známá je především vánoční růže, takzvaná čemeřice černá (Helleborus niger), která nejlépe snáší slunce a sucho. Velmi dobře se vyvíjí v humózních, vápenatých půdách. Čemeřice páchnoucí (Helleborus foetidus) také předvádí skvělé světle zelené barvy květů. Mezitím bylo vyšlechtěno několik hybridů. Patří sem například odrůda Helleborus „Královna noci“, kříženec čemeřice orientální a čemeřice purpurové.

Okrasné trávy mohou být dobrým řešením pro otevřené zahradní plochy

Zahrada s růžovými vlasy Muhlenbergia capillaris

Pokud máte pochybnosti, jaké rostliny umístit na otevřená a sluncem zalitá místa ve vaší zahradě nebo ve stínu pod korunami stromů, právě jste našli velmi jednoduchou odpověď. Barevné okrasné trávy s jemnými lístky! Například čínský rákos (Miscanthus sinensis) a pampová tráva (Cortaderia selloana). Ale pozor, rostou rychle, takže by neměly být příliš hustě osety.

Cortaderia-selloana-pampas-tráva-zahradní rostliny

Tráva Pampas je vytrvalá, stálezelená rostlina. Listy jsou šedozelené, 1-2 m dlouhé. Na konci léta se na dlouhých stoncích až 2,5 m objevují světle růžové nebo bílé laty. Dekorativní tráva pampas je trvalka, která může zdobit vaši zahradu několik let, pokud jí to umístění vyhovuje. Peřící květiny se rozvíjejí v srpnu a mohou si zachovat svou nádheru až do listopadu.

Čína tráva-Miscanthus-Čína rákos-slon-tráva-zahradní rostliny

Čínská tráva Miscanthus naopak roste na slunných místech s vysokou vlhkostí. Má ráda studené větry a dává přednost úrodným půdám. Může růst na jednom místě po mnoho let a nebude tolerovat transplantaci. Je velmi krásné na podzim, kdy mají listy žlutou barvu a také v období květu od srpna do října.

Živý plot jako zástěna soukromí od nosatých sousedů

Zahrada Spierstaude-pink-privacy-screen-garden-visual-cover v prosinci

Abyste byli dobře chráněni před zvědavými pohledy svých sousedů ve vaší zahradě, můžete si vytvořit živý plot jako ochrannou obrazovku a vizuální kryt. Na hranici svého pozemku můžete pěstovat keře, které nepřesahují dva metry. Takoví jsou Spierstaude a kamenná království. Za ta léta rostou tak hustě a tvoří pevnou zelenou zeď.

Sazenice potřebují přezimovat na správném místě a za vhodných podmínek

Tipy na přezimování cibulek jiřiny zahrádka v prosinci

Jiřiny, begónie a mečíky patří mezi nejoblíbenější zahradní květiny, a ne bez důvodu. Tyto nádherné druhy rostlin se svými nádhernými květy zdobí naše zahrady po celé léto. Mohly by být ve skutečnosti ideálními rostlinami pro líného zahradníka, kdyby byli také otužilí. Jinak snadno udržovatelné zahradní krásky jsou v zimě velmi citlivé. Vaše hlízy jsou velmi citlivé na mráz a hlízy jiřin a mečíků nesmí přezimovat venku. Proto je třeba je před prvními nočními mrazíky seřezat zpět na 10 až 15 centimetrů nad zemí a poté vykopat.

Hlízy uchovávejte v dostatečně suché místnosti (vlhkost 60-70%) a při teplotě 5-10 stupňů. Uskladnění v chladírně nebo ve sklepě udělá dobře hlízám mečíků. Místnost je nutné příležitostně větrat.

Hlízy Begonia, pryskyřníky, se skladují stejným způsobem jako mečíky, ale nejlépe na vlhkém místě, v rašelině nebo pilinách. Budou tedy opravdu dobře zimovat.

Všechny hlízy, cibule, oddenky by měly být pečlivě kontrolovány dvakrát měsíčně, infikované části musí být odříznuty.

Naplánujte si zahradu v prosinci na příští rok

zahradní plochy-plánování-reprezentace-rybník-plot-rostliny