Architektura, bydlení

Barndominiums: Moderně přestavěné stodoly jako nový životní trend

Barndominiums moderní převedená stodola bílá fasáda předzahrádka s travinami

V posledních letech jsme svědky nových trendů ve světě bytové výstavby směrem k udržitelnosti, energetické účinnosti a funkční, nákladově efektivní výstavbě a rekonstrukcím. Velký zájem se soustředil na drobné a montované domy. Od roku 2017 je v centru pozornosti nový trend, který se ve Spojených státech těší stále větší oblibě. Pinterest nedávno přidal nominace na lištu do svého seznamu nejlepších vyhledávání za duben 2019. Co to ale vlastně barové denominium je? Dnes vám ukážeme vynikající příklad jedné z těchto moderních přestavěných stodol a dáme vám tipy, jak si můžete atmosféru stodoly vnést do vlastních čtyř stěn.

Proto jsou barová dominia v módě

Dům v lese ve stylu stodoly s moderním proskleným čelem

Konstrukce barových dominií je podobná jako u stodol. Barndominia jsou mnohem víc než to. Jsou to cenově dostupné, elegantní domy s krásnými venkovními prostory, které lze také modernizovat. Barové dominium je v mnoha ohledech dokonalou kombinací různých architektonických trendů a návrhů interiérů. Nabízí přizpůsobivost designu a cenové výhody malého domu, ale také prostoru, který obecně získáte pouze s tradičně velkým domovem. Barndominium se proto podařilo dobýt své vlastní místo na realitním trhu. Díky nim jsou moderní domy na míru dostupnější než kdy dříve.

moderní dům ve stodole s terasou se šikmou střechou u bazénu s pergolou

Barndominia jsou především o přestavbě bývalé skladovací stodoly. Místo toho, aby byla stará budova zničena, může být přeměněna na plnohodnotnou obytnou budovu s několika místnostmi. Je to druh udržitelného života. To je rozhodně součástí minimalistického hnutí. Mnoho lidí v tom vidí způsob, jak inteligentně využít svůj stávající rozpočet a být šetrný k životnímu prostředí. Existuje mnoho důvodů pro tento typ životního stylu. Tyto domy poskytují otevřené a prostorné zábavní prostředí. Tento trend venkovského domu je oficiálně tady, aby zůstal.

moderní přestavěná stodola před obrázky po

Pokud jste fanouškem horního televizního vysílání, výše uvedená fotografie může znít povědomě – dům zrekonstruovali Chip a Joanna Gaines v sezóně 3, epizoda 6. V té době Joanna řekla, že už nějakou dobu snila o převzetí nominace do baru. Dům rodiny Meek patří mezi jejich nejunikátnější a možná i nejoblíbenější renovace v televizním pořadu.

zrekonstruovaný dům ve venkovském stylu s krásnou předzahrádkou

Tento dům byl původně koňskou stájí. První patro již bylo přestavěno na garáž a sklad. Horní patro bylo přestavěno na malý byt se dvěma ložnicemi a kuchyní. Majitelé chtěli stodolu přeměnit na funkční a praktický domov pro svoji rodinu.

Světle zaplavený vstupní prostor díky proskleným dveřím

Vstupní hala ve venkovských dřevěných dveřích zásuvky ze skla a oceli

Zařízení je kombinací stylu venkovského domu a podkroví. V celém domě byly položeny bílé dřevěné obklady kombinované s tmavými podlahami z tvrdého dřeva. Duo tvoří perfektní zázemí pro elegantní nábytek s vintage nádechem.

Prostor pod novými schody je využit rozumně

tříčtvrteční vnitřní schodiště s ocelovým zábradlím stolu knihovny úložný prostor pod schody

V původním půdorysu jediné schodiště, které vedlo do nejvyššího patra, bylo na vnější straně stodoly. Proto bylo vybudováno vnitřní schodiště. Černé ocelové zábradlí vyzařuje moderní stabilní pocit. S policemi pro ukládání knih a nástěnným stolem byl prostor pod schody využit rozumně a prakticky.

Útulné posezení v přízemí

Posuvné dveře ve stodole lakované bílými prvky z černé oceli

Přízemí bylo přestavěno na pokračování bytu v patře. Bylo zde vytvořeno malé posezení. Hnědý kožený nábytek pěkně kontrastuje s bílým dřevěným obložením, zatímco 2 metry vysoké skleněné a ocelové dveře a okna umožňují dostatek přirozeného světla proudit do obývacího pokoje.

přestavba staré stodoly, posezení, kožený nábytek, francouzské dveře

V jídelně se může ubytovat až 14 osob

velký dlouhý dřevěný jídelní stůl kombinovaný s černými židlemi

Prostorná jídelna v přízemí je opravdu srdcem této malé stodoly a oživuje dům. Rodina Meeků ráda pozve příbuzné a přátele na večírky, takže toto jedinečné a inspirativní místo je ideální pro jejich životní styl. Aby tento prostor opravdu vynikl, byl tento úžasný 5 metrů dlouhý stůl vyroben na míru.

Kovová závěsná lampa ve venkovském stylu s dřevěným obložením a dřevěnými obložkami

Jídelní židle v retro stylu a dřevěný jídelní stůl ladí s bílým dřevěným obložením

Motto dětského pokoje je věnováno oblíbenému koníčku malého

Dětský pokoj ve venkovském domě ve stylu stodoly ve stylu Lego zdi

Josh, syn majitele domu, miluje Lego. Získat příležitost překvapit ho celou stěnou Lega bylo pro designéry tak zábavné. Hezké na tom je, že malý může kreativně vypouštět páru. V dětském pokoji je také nástěnný stůl pro ruční práce a hry, jednolůžko, noční stolek a některé nástěnné police. Okna jsou stylově zastíněna dřevěnými markýzami.

Dětský pokoj v průmyslovém stylu pro chlapce Dřevo a ocel

Kuchyně je udržována v černé a bílé

velká kuchyně ve venkovském stylu moderní v černobílém dřevěném ostrově

Podle původního návrhu tohoto domu byla kuchyň v horním patře. Místo dalšího plánování půdorysu se designéři rozhodli ušetřit rozpočet a ponechat kuchyň v horním patře.

Kromě nových betonových skříní a desek nainstalovali Chip a Joanna poutavé zrcadlo se vzorovanými dlaždicemi a unikátní odsavač par. To se ve skutečnosti skládalo ze dřeva. Specialista byl pověřen natřít kapotu kovovým vzhledem, což šetří náklady. Mobilní dřevěný ostrůvek v kuchyni slouží jako vizuální zvýraznění v místnosti a tvoří pěkný kontrast k černobílému barevnému schématu.

Venkovská kuchyně v bílé a černé moderní betonové desce

Obývací pokoj s jídelním koutem v horním patře

Obývací pokoj s jídelní částí ve venkovském stylu, černobílý moderní nádech

Druhá jídelna byla vytvořena nahoře, když měla být rodinná setkání intimnější. Jídelní stůl je menší a pojme až 6 osob. Jednoduchý černý železný lustr vypadá skvěle nad jídelním stolem.

Renovace domu před obrázky venkovského stylu

S jutovým kobercem, pohovkou z bílého plátna a hnědými koženými křesly vypadá obývací pokoj velmi útulně. Dokonalá kombinace nového a starého dodává místnosti zvláštní kouzlo. Vintage obrazové rámy na zdi a kovové kovové hodiny ve starožitném vzhledu dokonale dotváří celkový obraz.

Obývací pokoj ve venkovském stylu s nádechem průmyslových hodin XXL

Posezení v industriálním stylu venkovského domu, obrazy na zeď, dekorativní jutový koberec

Lustr ve venkovském stylu dřevěný jídelní stůl černý židle lustr

7 způsobů, jak dát svému domovu nádech barndominia

Vysoké stropy, trámové stropy a velké otevřené obytné prostory jsou klasickými architektonickými prvky domu ve stylu stodoly. Ale ne všichni máme to štěstí, že skutečně žijeme v přestavěné stodole nebo nově postaveném barovém doupěti. V následujícím textu vám dáme pár tipů a triků, jak dát svému domovu bar dominium.

Odkryté, rustikální stropní trámy

Ložnice ve venkovském stylu Glamour Bílé stropní trámy napodobují

To jsou pravděpodobně některé z rozpoznatelnějších vlastností domu ve stylu stodoly. Tyto dřevěné konstrukce jsou typické pro domy se sedlovou střechou a jsou většinou viditelné zespodu. Krokve by měly nejen podporovat střechu, ale mohou také vypadat opravdu dekorativně. Nyní je na trhu velký výběr imitací paprsků, které lze snadno instalovat na strop. Přestože jsou vyrobeny z polyretanu, přesvědčují věrnou reprodukcí vzhledu přírodního dřeva.

Ložnice ve venkovském stylu s umělými stropními trámy jako ozdobou

umělé stropní trámy ve dřevě vypadají v ložnici jako imitace paprsků

Ložnice v moderním venkovském stylu tapety ve stylu imitace střechy

Dveře stodoly jsou praktické a šetří místo

moderní posuvné dveře v provedení dveří šedé stodoly

Posuvné dveře ve stodole jsou velmi efektivním způsobem, jak dodat vašemu domovu rustikální kouzlo. Nejen, že dobře vypadají, ale také nabízejí praktické řešení pro malé prostory. Díky kování pro posuvné dveře nemusíte brát v úvahu žádný další rozsah otáčení při otevření, jako u typických dveří. Díky tomu jsou dveře stodoly stále oblíbenější a dají se koupit v mnoha železářstvích a prodejcích dveří. Pokud si chcete ušpinit ruce, můžete také staré dveře obnovit sami.

Moderní posuvné dveře a systémy v provedení stodolových dveří

Na statku by neměl chybět velký jídelní stůl z masivu

Jídelní stůl z masivu je ve venkovském domě nutností

Nezáleží na tom, jak je váš domov vyzdoben, stůl na statku je všestranný kus nábytku, který nikdy nevypadá nikam. Důležité je, jak svůj stůl upravíte. Může být například namalován na bílo a kombinován s moderními židlemi, nebo jen namořen a navoskován, aby si dřevo zachovalo přirozený vzhled. Stoly na kolenou jsou skvělé, když chcete kolem stolu dát více židlí, zatímco kulaté stoly jsou skvělé do menších prostor. Pokud je stůl umístěn v rohu, doporučuje se lavička.

Kombinace židlí a lavičky z jutového koberce

Dřevěné obložení vnese do místnosti rustikální nádech a moderní nádech

námořní dětská stěna design tapety ve dřevěném vzhledu bílá komoda

Shiplap je typ dřevěného obložení, které se obvykle používá na vnější straně stodol a hospodářských budov ve Spojených státech. Jeho použitím v interiéru lze však dosáhnout stejného venkovského efektu. Naštěstí v dnešní době existují také levné varianty, které lze také snadno najít. Velký výběr tapet v dřevěné optice, které vypadají klamně reálně, nám otevírá mnoho možností.

Tapeta ve dřevě vypadá jako bílé dřevěné obložení ve venkovském stylu

Barvy & Látky, které ladí se stylem stodoly

styl venkovského domu žije z jasných barev

Interiér barového dominia obvykle přichází v neutrální barevné paletě. To maximalizuje pocit prostoru z architektonických prvků, jako jsou krokve a stropní trámy. Nejlepší je použít béžové, krémové a šedé tóny s podtóny modré a zelené. Totéž platí pro bytový textil. Používejte přírodní materiály, jako je len, bavlna a juta. Jednoduché vzory, jako jsou pruhy, také harmonicky zapadají do celkového obrazu.

Světla ze dřeva, skla a kovu

Svítidla, která dokonale ladí se stylem stodoly

Svítidla jsou jednoduchým, levným a mimořádně efektivním způsobem, jak změnit estetiku a náladu místnosti. Rozhodněte se pro materiály, jako je dřevo, kov nebo sklo. Světla by mohla vypadat průmyslově nebo ošuměle šik a měla by být barevně sladěna s nábytkem.

Znovu použijte staré nálezy

Od starého po nový nábytek, postel, čelo postele a konferenční stolek

Vdechněte starým věcem nový život tím, že je proměníte v nový nábytek pro vaše barové dominium. Vyzařují spoustu kouzla a jsou jedinečné! Můžete například zkusit proměnit staré dveře v čelo postele nebo konferenční stolek s vlásenkovými nohami. Zde najdete velký výběr kreativních nápadů na upcyklaci!

Architektura, bydlení

Barndominiums: Moderně přestavěné stodoly jako nový životní trend

Barndominiums moderní převedená stodola bílá fasáda předzahrádka s travinami

V posledních letech jsme svědky nových trendů ve světě bytové výstavby směrem k udržitelnosti, energetické účinnosti a funkční, nákladově efektivní výstavbě a rekonstrukcím. Velký zájem se soustředil na drobné a montované domy. Od roku 2017 je v centru pozornosti nový trend, který se ve Spojených státech těší stále větší oblibě. Pinterest nedávno přidal nominace na lištu do svého seznamu nejlepších vyhledávání za duben 2019. Co to ale vlastně barové denominium je? Dnes vám ukážeme vynikající příklad jedné z těchto moderních přestavěných stodol a dáme vám tipy, jak si můžete atmosféru stodoly vnést do vlastních čtyř stěn.

Proto jsou barová dominia v módě

Dům v lese ve stylu stodoly s moderním proskleným čelem

Konstrukce barových dominií je podobná jako u stodol. Barndominia jsou mnohem víc než to. Jsou to cenově dostupné, elegantní domy s krásnými venkovními prostory, které lze také modernizovat. Barové dominium je v mnoha ohledech dokonalou kombinací různých architektonických trendů a návrhů interiérů. Nabízí přizpůsobivost designu a cenové výhody malého domu, ale také prostoru, který obecně získáte pouze s tradičně velkým domovem. Barndominium se proto podařilo dobýt své vlastní místo na realitním trhu. Díky nim jsou moderní domy na míru dostupnější než kdy dříve.

moderní dům ve stodole s terasou se šikmou střechou u bazénu s pergolou

Barndominia jsou především o přestavbě bývalé skladovací stodoly. Místo toho, aby byla stará budova zničena, může být přeměněna na plnohodnotnou obytnou budovu s několika místnostmi. Je to druh udržitelného života. To je rozhodně součástí minimalistického hnutí. Mnoho lidí v tom vidí způsob, jak inteligentně využít svůj stávající rozpočet a být šetrný k životnímu prostředí. Existuje mnoho důvodů pro tento typ životního stylu. Tyto domy poskytují otevřené a prostorné zábavní prostředí. Tento trend venkovského domu je oficiálně tady, aby zůstal.

moderní přestavěná stodola před obrázky po

Pokud jste fanouškem horního televizního vysílání, výše uvedená fotografie může znít povědomě – dům zrekonstruovali Chip a Joanna Gaines v sezóně 3, epizoda 6. V té době Joanna řekla, že už nějakou dobu snila o převzetí nominace do baru. Dům rodiny Meek patří mezi jejich nejunikátnější a možná i nejoblíbenější renovace v televizním pořadu.

zrekonstruovaný dům ve venkovském stylu s krásnou předzahrádkou

Tento dům byl původně koňskou stájí. První patro již bylo přestavěno na garáž a sklad. Horní patro bylo přestavěno na malý byt se dvěma ložnicemi a kuchyní. Majitelé chtěli stodolu přeměnit na funkční a praktický domov pro svoji rodinu.

Světle zaplavený vstupní prostor díky proskleným dveřím

Vstupní hala ve venkovských dřevěných dveřích zásuvky ze skla a oceli

Zařízení je kombinací stylu venkovského domu a podkroví. V celém domě byly položeny bílé dřevěné obklady kombinované s tmavými podlahami z tvrdého dřeva. Duo tvoří perfektní zázemí pro elegantní nábytek s vintage nádechem.

Prostor pod novými schody je využit rozumně

tříčtvrteční vnitřní schodiště s ocelovým zábradlím stolu knihovny úložný prostor pod schody

V původním půdorysu jediné schodiště, které vedlo do nejvyššího patra, bylo na vnější straně stodoly. Proto bylo vybudováno vnitřní schodiště. Černé ocelové zábradlí vyzařuje moderní stabilní pocit. S policemi pro ukládání knih a nástěnným stolem byl prostor pod schody využit rozumně a prakticky.

Útulné posezení v přízemí

Posuvné dveře ve stodole lakované bílými prvky z černé oceli

Přízemí bylo přestavěno na pokračování bytu v patře. Bylo zde vytvořeno malé posezení. Hnědý kožený nábytek pěkně kontrastuje s bílým dřevěným obložením, zatímco 2 metry vysoké skleněné a ocelové dveře a okna umožňují dostatek přirozeného světla proudit do obývacího pokoje.

přestavba staré stodoly, posezení, kožený nábytek, francouzské dveře

V jídelně se může ubytovat až 14 osob

velký dlouhý dřevěný jídelní stůl kombinovaný s černými židlemi

Prostorná jídelna v přízemí je opravdu srdcem této malé stodoly a oživuje dům. Rodina Meeků ráda pozve příbuzné a přátele na večírky, takže toto jedinečné a inspirativní místo je ideální pro jejich životní styl. Aby tento prostor opravdu vynikl, byl tento úžasný 5 metrů dlouhý stůl vyroben na míru.

Kovová závěsná lampa ve venkovském stylu s dřevěným obložením a dřevěnými obložkami

Jídelní židle v retro stylu a dřevěný jídelní stůl ladí s bílým dřevěným obložením

Motto dětského pokoje je věnováno oblíbenému koníčku malého

Dětský pokoj ve venkovském domě ve stylu stodoly ve stylu Lego zdi

Josh, syn majitele domu, miluje Lego. Získat příležitost překvapit ho celou stěnou Lega bylo pro designéry tak zábavné. Hezké na tom je, že malý může kreativně vypouštět páru. V dětském pokoji je také nástěnný stůl pro ruční práce a hry, jednolůžko, noční stolek a některé nástěnné police. Okna jsou stylově zastíněna dřevěnými markýzami.

Dětský pokoj v průmyslovém stylu pro chlapce Dřevo a ocel

Kuchyně je udržována v černé a bílé

velká kuchyně ve venkovském stylu moderní v černobílém dřevěném ostrově

Podle původního návrhu tohoto domu byla kuchyň v horním patře. Místo dalšího plánování půdorysu se designéři rozhodli ušetřit rozpočet a ponechat kuchyň v horním patře.

Kromě nových betonových skříní a desek nainstalovali Chip a Joanna poutavé zrcadlo se vzorovanými dlaždicemi a unikátní odsavač par. To se ve skutečnosti skládalo ze dřeva. Specialista byl pověřen natřít kapotu kovovým vzhledem, což šetří náklady. Mobilní dřevěný ostrůvek v kuchyni slouží jako vizuální zvýraznění v místnosti a tvoří pěkný kontrast k černobílému barevnému schématu.

Venkovská kuchyně v bílé a černé moderní betonové desce

Obývací pokoj s jídelním koutem v horním patře

Obývací pokoj s jídelní částí ve venkovském stylu, černobílý moderní nádech

Druhá jídelna byla vytvořena nahoře, když měla být rodinná setkání intimnější. Jídelní stůl je menší a pojme až 6 osob. Jednoduchý černý železný lustr vypadá skvěle nad jídelním stolem.

Renovace domu před obrázky venkovského stylu

S jutovým kobercem, pohovkou z bílého plátna a hnědými koženými křesly vypadá obývací pokoj velmi útulně. Dokonalá kombinace nového a starého dodává místnosti zvláštní kouzlo. Vintage obrazové rámy na zdi a kovové kovové hodiny ve starožitném vzhledu dokonale dotváří celkový obraz.

Obývací pokoj ve venkovském stylu s nádechem průmyslových hodin XXL

Posezení v industriálním stylu venkovského domu, obrazy na zeď, dekorativní jutový koberec

Lustr ve venkovském stylu dřevěný jídelní stůl černý židle lustr

7 způsobů, jak dát svému domovu nádech barndominia

Vysoké stropy, trámové stropy a velké otevřené obytné prostory jsou klasickými architektonickými prvky domu ve stylu stodoly. Ale ne všichni máme to štěstí, že skutečně žijeme v přestavěné stodole nebo nově postaveném barovém doupěti. V následujícím textu vám dáme pár tipů a triků, jak dát svému domovu bar dominium.

Odkryté, rustikální stropní trámy

Ložnice ve venkovském stylu Glamour Bílé stropní trámy napodobují

To jsou pravděpodobně některé z rozpoznatelnějších vlastností domu ve stylu stodoly. Tyto dřevěné konstrukce jsou typické pro domy se sedlovou střechou a jsou většinou viditelné zespodu. Krokve by měly nejen podporovat střechu, ale mohou také vypadat opravdu dekorativně. Nyní je na trhu velký výběr imitací paprsků, které lze snadno instalovat na strop. Přestože jsou vyrobeny z polyretanu, přesvědčují věrnou reprodukcí vzhledu přírodního dřeva.

Ložnice ve venkovském stylu s umělými stropními trámy jako ozdobou

umělé stropní trámy ve dřevě vypadají v ložnici jako imitace paprsků

Ložnice v moderním venkovském stylu tapety ve stylu imitace střechy

Dveře stodoly jsou praktické a šetří místo

moderní posuvné dveře v provedení dveří šedé stodoly

Posuvné dveře ve stodole jsou velmi efektivním způsobem, jak dodat vašemu domovu rustikální kouzlo. Nejen, že dobře vypadají, ale také nabízejí praktické řešení pro malé prostory. Díky kování pro posuvné dveře nemusíte brát v úvahu žádný další rozsah otáčení při otevření, jako u typických dveří. Díky tomu jsou dveře stodoly stále oblíbenější a dají se koupit v mnoha železářstvích a prodejcích dveří. Pokud si chcete ušpinit ruce, můžete také staré dveře obnovit sami.

Moderní posuvné dveře a systémy v provedení stodolových dveří

Na statku by neměl chybět velký jídelní stůl z masivu

Jídelní stůl z masivu je ve venkovském domě nutností

Nezáleží na tom, jak je váš domov vyzdoben, stůl na statku je všestranný kus nábytku, který nikdy nevypadá nikam. Důležité je, jak svůj stůl upravíte. Může být například namalován na bílo a kombinován s moderními židlemi, nebo jen namořen a navoskován, aby si dřevo zachovalo přirozený vzhled. Stoly na kolenou jsou skvělé, když chcete kolem stolu dát více židlí, zatímco kulaté stoly jsou skvělé do menších prostor. Pokud je stůl umístěn v rohu, doporučuje se lavička.

Kombinace židlí a lavičky z jutového koberce

Dřevěné obložení vnese do místnosti rustikální nádech a moderní nádech

námořní dětská stěna design tapety ve dřevěném vzhledu bílá komoda

Shiplap je typ dřevěného obložení, které se obvykle používá na vnější straně stodol a hospodářských budov ve Spojených státech. Jeho použitím v interiéru lze však dosáhnout stejného venkovského efektu. Naštěstí v dnešní době existují také levné varianty, které lze také snadno najít. Velký výběr tapet v dřevěné optice, které vypadají klamně reálně, nám otevírá mnoho možností.

Tapeta ve dřevě vypadá jako bílé dřevěné obložení ve venkovském stylu

Barvy & Látky, které ladí se stylem stodoly

styl venkovského domu žije z jasných barev

Interiér barového dominia obvykle přichází v neutrální barevné paletě. To maximalizuje pocit prostoru z architektonických prvků, jako jsou krokve a stropní trámy. Nejlepší je použít béžové, krémové a šedé tóny s podtóny modré a zelené. Totéž platí pro bytový textil. Používejte přírodní materiály, jako je len, bavlna a juta. Jednoduché vzory, jako jsou pruhy, také harmonicky zapadají do celkového obrazu.

Světla ze dřeva, skla a kovu

Svítidla, která dokonale ladí se stylem stodoly

Svítidla jsou jednoduchým, levným a mimořádně efektivním způsobem, jak změnit estetiku a náladu místnosti. Rozhodněte se pro materiály, jako je dřevo, kov nebo sklo. Světla by mohla vypadat průmyslově nebo ošuměle šik a měla by být barevně sladěna s nábytkem.

Znovu použijte staré nálezy

Od starého po nový nábytek, postel, čelo postele a konferenční stolek

Vdechněte starým věcem nový život tím, že je proměníte v nový nábytek pro vaše barové dominium. Vyzařují spoustu kouzla a jsou jedinečné! Můžete například zkusit proměnit staré dveře v čelo postele nebo konferenční stolek s vlásenkovými nohami. Zde najdete velký výběr kreativních nápadů na upcyklaci!